Abone Olun

E-posta adresinizi kaydedin, yeniliklerden haberdar olun!


Teknik Komite Üye Girişi
Teknik komite üyeleri için Giriş.
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, 7 Nisan 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 
2016 yılı II. YOİKK Toplantısı Yapıldı
Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Koordinasyon Kurulu toplantısı (YOİKK), Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan başkanlığında 16 Nisan 2016 tarihinde Ilgaz'da yapıldı. Toplantıda TOBB, TÜSİAD, MÜSİAD, TİM, YASED ve DEİK tarafından oluşturulan eylem önerileri ele alındı. 
Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik
Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik, 17 Mart 2016 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı.
Faizsiz Finans Koordinasyon Kurulu
Katılım bankacılığı ve sigortacılığının, genel anlamda faizsiz finans sisteminin daha hızlı ve sağlıklı geliştirilmesi ile ülkemizin uluslararası finans merkezi vizyonuna katkı sağlanması amacıyla "Faizsiz Finans Koordinasyon Kurulu" oluşturulmuştur. Konu ile ilgili 2015/17
İstanbul Tahkim Merkezi Yönetim Kurulu üyeleri seçildi
Adalet Bakanlığı, TOBB, Sermaye Piyasası Kurulu, Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu, Türkiye Barolar Birliği, Türkiye Bankalar Birliği, Türkiye Katılım Bankaları Birliği, Yükseköğretim Kurumu, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği, Türkiye İhracat
Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik
 Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkındaki Kararda değişiklik, 8.4.2015 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanmıştır.  
Ulusal Coğrafi Bilgi Sisteminin Kurulması ve Yönetilmesi Hakkında Yönetmelik
Ulusal Coğrafi Bilgi Sisteminin Kurulması ve Yönetilmesi Hakkında Yönetmelik, 20 Mart 2015 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı. 
Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik
Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar, 5 Mart 2015 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanmıştır.
İstanbul Tahkim Merkezi Kanunu
İstanbul Tahkim Merkezi Kanunu,  29 Kasım 2014 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanmıştır. 
Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği
2872 sayılı Çevre Kanunu uyarınca alınması gereken çevre izin ve lisansı sürecinde uyulacak usul ve esasları düzenleyen Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği, 10 Eylül 2014 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı. 
Yatırım Destek Ofisleri Yönetmeliği yayınlandı
Kalkınma Ajansları Yatırım Destek Ofisleri (YDO) Yönetmeliği, 27 Ağustos 2014 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı. YDO'lar,  kamu ve özel sektör tarafından merkezi veya yerel düzeyde uygulanan mali ve teknik desteklere ilişkin bilgi vereceklerdir.